Duvar Dekorasyonu

 

Duvar dekorasyon trendleri.

Evlerde en fazla kullanılan yaşam alanları olan salon, mutfak, banyo ve yatak odasınde önemli bir yeri olan duvar dekorasyon fikirleri işinize yarayacaktır. Örneğin salon dekorasyonu yaparken duvarları daha verimli ve son trend dekorasyon donatıları ile uygun bir şekilde dekore edebilmek için bu fikirler mutlaka işinizi kolaylaştıracaktır.

Sıra dışı dekoratif duvarlar

Salon, mutfak veya banyo duvar dekorasyonu genellikle küçük yaşam alanları için önemlidir. Çünkü bu alanlarda pek fazla yer olmadığı için duvar alanları dekorasyon işlerinizi tamamlayacak tek alandır. Bu durumda küçük yaşam alanlarınız için duvarlarınızda sıradışı duvar dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ahşap ya da Taş Duvar Dekorasyonu

Evlerimizi dekore ederken artık duvarlar içinde bir planlama ve dekorasyon bütçesi hazırlamamız gerekiyor.Son zamanlarda yükselişte olan ahşap ürünler duvarları da kaplıyor. Ahşap duvar kaplama ürünleri dışında taş duvar kaplama malzemeleri de popülaritesini korumaktadır. Küçük dekorastif taş parçaları ile seçmiş olduğunuz bir duvarı kaplayarak farklı bir duvar dekorasyonu yapabiliyorsiniz.

Tarzınıza uygun bir duvar kağıdı seçmekle başlayın.

Duvar dekorasyonu için öncelikle bir duvar kağıdı seçmek isteyebilirsiniz. Bu durumda daha çok ilgi çekebilecek farklı duvar kağıtları seçerek modern ve iddialı bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.Salon veya mutfak dekorasyonunda  duvar kağıdı seçimi, tüm alanın tasarım konseptini etkileyeceğini, tercih edilen  mobilyalar ve aksesuarlar ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Dilediğiniz bir fotoğraf baskısı da evinizin duvarında yer alabilir.

Duvarlarınızda fotoğraf albümüne yer açın.

Son zamanlarda en popüler duvar dekorasyon ürünü olan duvar fotoğraf albümü farklılık ve yaratıcılık bir arada bulunuyor. Sizde aile albümü ya da sevdiklerinizin fotoğraflarını asarak yanlarına farklı aksesuarlar ile uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Duvar aynası dekorasyonda öncelikli bir sırada.

İster modern bir duvar aynası, ister klasik altın varaklı bir çerçevede duvar aynası..

Evlerin vazgeçilmez duvar aksesuarları.

Duvarlarınız için bir alçıpan yada ahşap niş mi tercih edersiniz.

Modern salon dekorasyonu için sıradışı bir tercih ; duvar saatleri.

Evinizin herhangi bir yaşam alanı için doğru bir dekorasyon seçeneği " Alçıpan Duvar Nişleri "

Ahşap materyaller üzerinde dilediğiniz desen cnc işleme ile hazırlanabilir.

Yaşam alanları içerisinde balkon, teras, bahçe duvar dekorasyonu da unutulmamalı.

Duvar dekorasyonu her kişinin yaratıcı fikirleri ile farklılık kazanır.