Ahşap seperatör, ev veya ofis dekorasyonunda farklı amaçlar için kullanılabilen bir dekoratif aksesuardır. Odaları bölme, estetik amaçlı ve birçok farklı amaçla kullanılabilmektedir.

Seperatör Nedir?

Ahşap seperatör, ev veya ofislerde farklı amaçlar için kullanılan bir dekorasyon aksesuarıdır. Seperatörler genellikle doğal ahşap malzemeden yapılan bu ürünler olmakla birlikte, oda bölme, dekorasyon, depolama ve organizasyon gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Seperatör Nedir

Seperatör Nedir

Ahşap seperatörler, farklı boyutlarda ve şekillerde üretilebilir ve çeşitli tasarım ve işleme teknikleriyle de üretilebilen, özel tasarım olarak imal edilebilen ürünlerdir. Doğal ve sıcak atmosferiyle birçok dekorasyon tarzına uygun olan ahşap seperatörler, estetik ve pratik bir dekorasyon çözümü sunmaktadırlar.

Bursa Ahşap CNC hizmetlerimiz aracılığıyla, birbirinden özel seperatör modellerini sizler için tasarlıyor, imal ediyor ve montajını gerçekleştiriyoruz.

Seperatör Modelleri Nelerdir?

Ahşap seperatörlerin tasarım ve tarzları da oldukça çeşitlidir. Doğal ahşap tasarımları yanı sıra modern ve rustik tasarımlar da mevcuttur. Ahşap, mdf ve sunta gibi ahşap bazlı malzemeler kullanılarak imal edilen seperatör modelleri,  boyama ve işleme teknikleriyle de farklı renk ve desenler elde edilebilmektedir.

Seperatör Modelleri Nelerdir

Seperatör Modelleri Nelerdir

En çok tercih edilen seperatör modelleriyse şunlardır;

 • ahşap kesim seperatör örnekleri: Paravanlar, en yaygın ahşap seperatör modellerinden biridir. Genellikle taşınabilir oldukları için, bir odayı farklı bölümlere ayırmak için kullanılabilirler. Ayrıca, dekorasyon amaçlı olarak da kullanılabilirler. Ahşap, metal, cam veya kumaş malzemeler kullanılarak yapılabilirler.
 • Duvar panelleri: Duvar panelleri, bir duvarı kaplayarak, odaya derinlik ve hareketlilik katabilir. Ahşap, taş veya metal malzemeler kullanılarak yapılabildiği gibi, değişik boyut ve şekillerde tasarlanabilirler.
 • Ahşap Raflı Seperatörler: Ahşap raflar, duvara monte edilerek, kitaplar, dekoratif objeler, bitkiler gibi eşyaların saklanması için kullanılabilirler. Hem işlevsel hem de dekoratif bir ürün olarak kullanılabilirler.
 • Askılı Seperatörler: Ahşap askılar, kapı arkasına veya duvara monte edilerek, giysilerin veya diğer küçük eşyaların depolanması için kullanılabilirler. Birçok farklı stil ve boyutlarda mevcuttur.
 • Dolaplı Seperatörler: Ahşap dolaplar, evdeki eşyaların düzenli ve saklanması için kullanılır. Giyim, yemek takımları, kitaplar, dekoratif objeler ve birçok farklı eşya için farklı boyut ve şekillerde dolaplar mevcuttur.
ahşap kesim seperatör örnekleri

ahşap kesim seperatör örnekleri

 • Dekoratif paneller: Dekoratif paneller, duvar dekorasyonu için kullanılabilecek bir üründür. Ahşap, metal veya cam malzemeler kullanılarak yapılabilirler. Desenli ve figürlü olarak tasarlanabilirler ve odalara hareketlilik ve karakter katarlar.
 • Ayaklı Seperatörler (Room Divider): Ahşap ayaklıklar, çiçekler, bitkiler veya dekoratif objelerin sergilenmesi için kullanılabilir. Ahşap ayaklıklar, birçok farklı boyut ve şekillerde mevcuttur ve evinize bir doğal ve sıcak bir hava katmak için kullanılabilirler.

Ev Dekorasyonunda kullanılacak Ahşap seperatörlerin seçiminde ise odanın boyutları, dekorasyon tarzı, kullanım amacı ve kişisel zevkler gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Ahşap Seperatörler Nerelerde Kullanılır?

Ahşap seperatörlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Oda bölme, dekorasyon, depolama ve organizasyon amaçları için de kullanılabilmektedirler.

ahşap paravan oda bölme

ahşap paravan oda bölme

Seperatör Modellerinin en çok tercih edildiği alanlarsa şunlardır;

 • Evler
 • Restorantlar
 • Ofis ve çalışma alanları
 • Otel odaları
 • Mağaza ve dükkanlar
Salon seperatör modelleri

Salon seperatör modelleri

 • Spor salonları
 • Bahçeler
 • Okullar
 • Ses izolasyonu amacıyla da kullanılabilmektedirler.

Özellikle, açık planlı alanların bölünmesi için ahşap perdeler, paravanlar veya duvar panelleri olarak tasarlanır, montajlanır ve kullanılırlar. Çeşitli ahşap, mdf ve sunta varyasyonlarıyla, farklı fonksiyonları olan alanlar yaratılabilir ve aynı zamanda daha özel daha estetik alanlar elde edilebilmektedir.

Ahşap Seperatör Fiyatları

Ahşap Seperatör Fiyatları, separatörlerin boyutuna, malzeme özelliklerine ve nakliye montaj maliyetlerine göre belirlenmektedir.

Ahşap Seperatör Fiyatları

Ahşap Seperatör Fiyatları

Küçük boyutlu, sade ve standart tasarıma sahip sunta, mdf seperatör modelleri ortalama olarak 500- 1000 TL aralığındadır. Diğer taraftan, ahşap malzeme kullanılan, özel tasarım seperatör modelleri ortalama olarak 1.500 TL’den fiyatlandırılmaktadır.

Bursa Ahşap CNC Router Hizmetleri

Ahşap CNC router, bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımı kullanarak oluşturulan tasarım dosyalarını okuyabilen ve bu tasarımları ahşap malzemeler üzerinde işleyen bir cihazdır. Ahşap seperatörler de, bu cihazlar kullanılarak, işlenir, kesilir ve imal edilir.

Bursa Ahşap CNC Router Hizmetleri

Bursa Ahşap CNC Router Hizmetleri

Ahşap CNC kesim yöntemi, ahşap seperatörlerin seri ve kaliteli bir şekilde üretilmesine olanak sağlamaktadır. Ahşap CNC işleme yöntemiyle imal edilen seperatörler, diğer yöntemlere göre daha hassas ve detaylı olmaktadır.

Bursa’da yer alan makine parkurumuzda bulunan ahşap cnc kesim, lazer ahşap işleme makinelerimizle sizlere özel, kullanışlı ve estetik seperatörler üretiyoruz.

Benzer Gönderiler